Blatná

 

Kraj: Jihočeský 

Okres: Strakonice

GPS souřadnice: 49.4248858N, 13.8817594E

 

Blatnou naleznete zde: https://mapy.cz/s/bazepavace

 

 

Blatná, malebné městečko v jižních Čechách, které většina z nás zná pro jeho zámek. Ten je sice nyní zavřený, ale i přesto si Blatnou můžete prohlédnout v celé její kráse. Když se nyní do Blatné vypravíte, vyhnete se davům turistů a městečko si opravdu užijete.

Blatenský zámek obklopuje zámecký park o rozloze 42 hektarů. Do parku se dostanete hlavním bezbariérovým vchodem přes zámecké nádvoří. Přejdete přes mostek vedoucí do zámku, projdete se nádvořím a po projití vstupního terminálu dojdete na dřevěnou lávku. Lávku širou a dlouhou, odkud máte zámecký park jako na dlani. Zde je pouze na vás, jakou cestou či pěšinkou se vydáte. Pěšinky vás povedou nádhernými alejemi. Některé přes mostky, jinými projdete park křížem krážem. Na kraji parku uvidíte empírový dům, kolem kterého volně chodí pávi, v srdci parku pak můžete vidět stádo krotkých daňků. Parkem můžete chodit křížem krážem a vždy budete mít na co koukat. Uvidíte nádherné duby, spoustu potůčků, mostků a jezírek, prohlédnete si zámek z míst, odkud jej většina lidí neviděla. Po procházce parkem se můžete vrátit zpět na nádvoří nebo se vydat do města.

Mimo zámku a zámeckého parku se můžete projít třídou J. P. Koubka, kde si prohlédnete nespočet soch, Mariánský sloup a zrekonstruované historické domy. Také zde můžete navštívit jednu z malých kavárniček či stylových restaurací. Mezi třídou J. P. Koubka a blatenským zámkem uvidíte Blatenskou věž, další dominantu města. Hned vedle Blatenské věže můžete obdivovat kostel Nanebevzetí Panny Marie, za kostelem kapli sv. Michaela a ambit, podloubí města Blatné.