Kocelovice

 

Kraj: Jihočeský 

Okres: Strakonice

GPS souřadnice: 49.4650644N, 13.8275714E

 

Kocelovice naleznete zde: https://mapy.cz/s/bobavamofe

 

Kocelovice, malou vísku nedaleko města Blatná jsem si vybrala jako cíl své návštěvy hlavně kvůli kostelu sv. Bartoloměje. Gotický kostel sv. Bartoloměje z první poloviny 14. století Ke kostelu přiléhá zvonice přibližně čtvercového půdorysu, vystavěna r. 1678, kdy nahradila původní starou, několikrát opravovanou zvonici. V první polovině byl kostel 18. století upravován. Kostel najdete na malém hřbitůvku jen kousek od obecního úřadu.

Nebyl to však jen kostel, co mne nakonec na obci Kocelovice zaujal. V obci je mnoho selských stavení, která stojí za prohlédnutí. Většinu jich najdete nedaleko obecního úřadu. Na začátku obce u místní hospůdky, která je momentálně zavřená, si můžete prohlédnout pomník obětem první světové války. Dále je v obci několik křížů, které také stojí za zmínku.

Mile mne překvapili i dřevění sněhuláci. Jsou to sympaťáci stojící jak u domu za hospůdkou, tak i nedaleko obecního úřadu. Myslím, že už tu dlouho stát nebudou. Pokud ano, určitě vykouzlí úsměv na tváři nejednomu návštěvníkovi této malé obce.